Wpisy użytkownika Ekogroup.info z dnia 7 października 2010

Liczba wpisów: 18

ekogroup
 
O #energooszczędności mówi się coraz powszechniej, głównie w kontekście #budownictwa mieszkaniowego i materiałów poprawiających #potencjał #energetyczny domów. Tymczasem #energię oszczędzać można również w inny prosty sposób.
ekogroup.info/wyrzucasz-zywnosc-trwonisz-energie/
 

ekogroup
 
#Rolnicy zbiorą mniej #ziemniaków niż przed rokiem, a do tego będą one droższe i gorszej jakości – uważa szef Polskiego Związku Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych Marian #Sikora. Dlatego wkrótce będziemy musieli sprowadzać #kartofle z zagranicy.
Na największym łódzkim targowisku Zjazdowa #cena #ziemniaków w hurcie dobija już do 80 gr za kg, a rok temu kilogram kartofli kosztował tylko 26 – 33 gr. W detalu za kilogram tego warzywa klienci muszą często płacić nawet 1,5 zł (przed rokiem było to 50 groszy).
ekogroup.info/ziemniakow-bedzie-mniej-i-beda-drozsze/
 

ekogroup
 
Uwaga, artykuł nie tylko dla fanów #Tolkiena! Któż z nas bowiem nigdy nie marzył o sielskim życiu z dala od zgiełku miasta. Małym domku wśród pól i łąk, gdzieś na odludziu. Tak właśnie żyli hobbici. A że ich mieszkania były dość specyficzne… Oto jak wygląda współcześnie hobbicie lokum. Tylko nie próbujcie czasem nazwać go norą!
ekogroup.info/mieszkac-jak-hobbit/
 

ekogroup
 
W #Wielkiej #Brytanii po raz pierwszy dziś gaz używany w dwustu domach będzie pochodził z #toalet. W hrabstwie Oxfordshire zostanie uruchomiona produkcja #biometanu z #rozkładu #ścieków.
ekogroup.info/mieszkac-jak-hobbit/
 

ekogroup
 
Rząd #Węgier ogłosił #stan #wyjątkowy w trzech komitatach (województwach): Veszprem, Gyor-Moson-Sopron i Vas, w związku z poniedziałkowym #wyciekiem #toksycznej #substancji ze zbiornika w zakładach #aluminiowych w mieście #Ajka. Są cztery #ofiary śmiertelne – w tym trzymiesięczne dziecko – a #śmierć jednej osoby jest niepotwierdzona. Pogotowie ratunkowe powiadomiło o 116 rannych.
ekogroup.info/tragedia-na-wegrzech-4-osoby-zgine…
 

ekogroup
 
Amerykańskie ramię niemieckiego producenta #krystalicznego #silikonu #PV oraz deweloper projektu #SOLON zawarło poważną transakcję na swoim własnym podwórku.
ekogroup.info/solon-zdobywa-kontrakt-na-18mw-pv-…
 

ekogroup
 
#Ceny #owoców do końca roku mogą #wzrosnąć o kilkanaście procent, zaś rzeczywiste #zbiory #owoców w 2010 r. będą niższe od szacunków #GUS – uważa prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych #Eberhard #Makosz.
ekogroup.info/ceny-owocow-do-konca-roku-wzrosna-…
 

ekogroup
 
Nowy #kontrakt #gazowy z #Rosja ma obowiązywać do roku 2022, a nie jak wcześniej podpisano do 2037 roku – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”. Do tego #Gazprom zgodzi się na zniesienie klauzuli zakazu #reeksportu tego #surowca przez Polskę.ekogroup.info/umowa-gazowa-z-rosja/
 

ekogroup
 
Przyglądając się #miejskiemu #krajobrazowi #stolicy trudno jest spomiędzy budynków i sieci ulic dostrzec #zielone #punkty. Jednak im dalej od Centrum, bym bardziej #zielono i tym szybciej dotrzeć można do #parków, #skwerów czy #lasków. Jak zatem ma się #zieleń w #Warszawie?
ekogroup.info/warszawa-%E2%80%93-parki-i-tereny-…
 

ekogroup
 
Przejęcie #Energi przez #PGE oznacza wzmocnienie pozycji rynkowej tej grupy, co w konsekwencji może przyczynić się do #wzrostu #cen #energii dla gospodarstw domowych – poinformował w czwartek wiceprezes #Urzędu #Regulacji #Energetyki #Marek #Woszczyk.
Woszczyk powiedział w czwartek dziennikarzom, że zakup #Energii przez #PGE „zwiększa koncentrację na #rynku #energii #elektrycznej”.
ekogroup.info/ure-przejecie-energi-przez-pge-moz…
 

ekogroup
 
Wraz z nadejściem jesienno-zimowego sezonu przyszły do nas #podwyżki #surowców wykorzystywanych do #ogrzewania. W składach #węgla i #drewna trzeba zapłacić nawet 20 procent więcej niż kilka miesięcy temu.
Pomimo #podwyżek #węgiel i #drewno wciąż są najtańszymi #surowcami do #ogrzewania #domów.
ekogroup.info/surowce-drozeja-beda-wyzsze-rachun…
 

ekogroup
 
Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu #Ochrony #Środowiska i #Gospodarki #Wodnej w #Katowicach udzieliła dofinansowania w formie dotacji do kwoty 4 milionów złotych na #unieszkodliwienie #bomby #ekologicznej znajdującej się na terenie likwidowanej #Huty #Metali #Nieżelaznych#Szopienice”.
ekogroup.info/bomba-ekologiczna-na-terenie-hmn-s…
 

ekogroup
 
Rząd szykuje kolejne #podwyżki na #stacjach #benzynowych. O 10 groszy zdrożeje litr #paliwa po zniesieniu #ulg na #biokomponenty i #podwyżce stawki #VAT

Od przyszłego roku, #tankując #auto, #kierowcy będą musieli ...
ekogroup.info/drozsze-paliwa-w-2011-r/
 

ekogroup
 
Czy można o miejscu przeznaczonym do przechowywania największych #trucicieli współczesnego świata powiedzieć, że jest #ekologiczne? Mieszkańcy #Chicago twierdzą, że tak gdyż właśnie tam powstał pierwszy na świecie #ekologiczny #parking.
ekogroup.info/ekologiczny%E2%80%A6-garaz/
 

ekogroup
 
Prezydent Turkmenistanu #Kurbankuły #Berdymuchammedow poinformował w czwartek, że jego kraj dysponuje kolosalnymi #zasobami #energetycznymi i chce zwiększyć #eksport #gazu, zwłaszcza do nowych odbiorców, takich jak kraje #europejskie.
ekogroup.info/prezydent-turkmenistanu-kolosalne-…