Wpisy użytkownika Ekogroup.info z dnia 9 grudnia 2010

Liczba wpisów: 3

ekogroup
 
Biolog Leonard Ornstein z Mount Sinai School of Medicine wraz z zespołem opracował prosty plan zatrzymania postępującego #globalnego #ocieplenia. Proponuje stopniowe #zalesianie #pustynnych i #półpustynnych #terenów #Sahary i #Australii w ogromne, gęste #lasy, które mogłyby wchłonąć 8 miliardów ton #węgla każdego roku, prawie tyle ile dziś ludzkość emituje #wypalając #lasy i spalając #paliwa #kopalne. Projekt zakłada też sposób odsalania i transportu wody morskiej używanej do nawadniania lasów.
ekogroup.info/lasy-na-pustyniach-w-walce-z-globa…
 

ekogroup
 
Zaistniały spór prowadzą ze sobą #przemysł #energetyczny i #branża #meblarska. Ta druga strona argumentuje swoje racje istnieniem nieuczciwej konkurencji, w której oni, zakłady #produkcji #mebli, nie mają szans.
ekogroup.info/walka-o-drewno/
 

ekogroup
 
W związku z publikacją prasową Gazety Wyborczej, dotyczącą prac nad regulacjami funkcjonowania #energetyki #jądrowej, Ministerstwo Gospodarki informuje, że zgodnie z decyzją komitetu stałego Rady Ministrów z 25 listopada 2010 r., część inwestycyjna projektu założeń do #ustawy o #energetyce #jądrowej przygotowana przez MG została przekazana do Ministerstwa Skarbu Państwa.
ekogroup.info/prace-nad-regulacjami-jadrowymi-%E…