Wpisy użytkownika Ekogroup.info z dnia 28 czerwca 2010

Liczba wpisów: 6

ekogroup
 
#Astronomiczne #lato rozpoczęło się w poniedziałek o godz. 13.28 naszego czasu, kiedy to #Słońce wstąpiło w znak #Raka – poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego #PAN w Warszawie.

#Pory #roku zawdzięczamy odpowiedniemu nachyleniu osi obrotu naszej #planety do płaszczyzny jej #ruchu #okołosłonecznego (ekliptyki). Oś obrotu tworzy z #ekliptyką kąt 66,5 stopnia, dzięki czemu przez pół roku na działanie promieni słonecznych bardziej wystawiona jest #półkula #północna, a przez drugie pół roku – #półkula #południowa.

Więcej na: ekogroup.info/nadeszlo-lato/
 

ekogroup
 
#Deszcz #żab spadł w piątek w miejscowości #Rakoczifalva, 100 km na #wschód od #Budapesztu – podały w poniedziałek lokalne #węgierskie media, w tym jeden z najpopularniejszych portali internetowych index.hu.

„Bardzo się przestraszyłam, gdy zobaczyłam, że w mój parasol zaczęły uderzać spadające z nieba żaby” – powiedziała portalowi mieszkanka Rakoczifalvy, która doświadczyła tego nietypowego fenomenu.

Więcej na ekogroup.info/deszcz-zab-spadl-na-wegrzech/
 

ekogroup
 
Trzęsienie ziemi o sile 6,9 w skali Richtera nawiedziło rejon u wybrzeży Wysp Salomona nad Oceanem Spokojnym – poinformowały amerykańskie służby sejsmologiczne (USGS). Nie ma zagrożenia fal tsunami; brak informacji o ofiarach, czy zniszczeniach.

Ziemia zatrzęsła się około godziny 16.30 czasu lokalnego (7.30 czasu polskiego) na głębokości około [...]

Więcej na ekogroup.info/trzesienie-ziemi-u-wybrzezy-wysp-s…
 

ekogroup
 
Tegoroczna powódź dotknęła również motoryzację a dokładniej samochody, których nie zdążono ewakuować przed nadchodzącą wodą. Właściciele, którzy wykupili ubezpieczenie AC – mogą spać spokojnie. Jednak w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC problem ma właściciel jak i nowy, potencjalny nabywca. [...]

Więcej na ekogroup.info/samochody-popowodziowe-w-sprzedazy/
 

ekogroup
 
Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński mówił w piątek w Łebieniu (woj. pomorskie) o ogromnym znaczeniu, jakie może mieć dla Polski wydobycie gazu z łupków. To może być wielki interes dla całego kraju – ocenił.

Kaczyński odwiedził odwiert poszukiwawczy gazu łupkowego[...]

Więcej na ekogroup.info/kaczynski-o-gazie-lupkowym-to-moze…
 

ekogroup
 
Sędzia Martin Feldman, który odwołał decyzję rządu federalnego o zawieszeniu na sześć miesięcy wierceń podwodnych w rejonie Zat. Meksykańskiej dotkniętym wyciekiem ropy posiadał liczne inwestycje w sektorze naftowym – podała w piątek agencja AP.

Ze względu na wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej administracja prezydenta USA Baracka Obamy ogłosiła [...]

Więcej na ekogroup.info/usa-powiazania-sedziego-z-sektorem…