Wpisy użytkownika Ekogroup.info z dnia 3 lipca 2010

Liczba wpisów: 11

ekogroup
 
Krakowscy naukowcy znaleźli w Tatrach ślady radioaktywnych pierwiastków – informuje “Dziennik Polski”.

Uczeni z Laboratorium Ekspertyz Radiometrycznych Polskiej Akademii Nauk w Krakowie pod kierownictwem dr Krzysztofa Kozaka...

Więcej na ekogroup.info/promieniotworcze-pierwiastki-w-tatrach/
 

ekogroup
 
Peptyd o nazwie ESP1 obecny w łzach samców myszy zachęca samice tego gatunku do prokreacji – informują naukowcy z Japonii na łamach pisma “Nature”.

Więcej na ekogroup.info/samce-myszy-lzawo-zachecaja-do-seksu/
 

ekogroup
 
Najnowsza technologia e-HDi, czyli w skrócie połączenie jednostki wysokoprężnej z odwracalnym alternatorem, pozwoli francuskiemu koncernowi PSA Peugeot Citroen zredukować o ok. 15% emisję CO2 w swoich dieslach.

Oryginalność systemu e-HDi, który umożliwi błyskawiczne zatrzymanie i ponowne uruchomienie silnika  w każdej sytuacji, kiedy samochód nie porusza się (czerwone światło, korki na drodze itp.), wynika z połączenia w jednym układzie napędowym kilku istotnych technologii.

ekogroup.info/sposob-francuzow-na-nizsze-spalanie/
 

ekogroup
 
Yanko Designs chce położyć kres padniętym bateriom w aparatach fotograficznych. Opracował w tym celu Słoneczny pas do aparatu, który jednocześnie pełni funkcje zabezpieczającą aparat przed upuszczeniem a dzięki zainstalowanym panelom słonecznym stanowi źródło zasilania aparatu a tym samym przyczynia się do oszczędności energii zgromadzonej w baterii.

ekogroup.info/sloneczny-pasek-do-aparatu-naladuj…
 

ekogroup
 
Zmiany cen ropy dają podstawy do optymizmu, tym bardziej że złoty przestał tracić na wartości – informuje Biuro Maklerskie Reflex.
- Na rynku hurtowym w okresie od 25 czerwca do 2 lipca odnotowaliśmy korekty cen benzyny Eurosuper 95 w górę od 5 PLN/1000 l w Orlenie do 31 PLN/1000 l w Lotosie oraz obniżki cen oleju napędowego od 14 PLN/1000 l w Lotosie do 37 PLN/1000 l w Orlenie – wyliczają analitycy.

ekogroup.info/chwila-wytchnienia-dla-kierowcow/
 

ekogroup
 
Jak poinformował „Parkiet”, nie potwierdziły się obawy o gwałtowne skupowanie przez jeden podmiot akcji pracowniczych PGNiG, które od wczoraj mogą być już sprzedawane na giełdzie.
Gazeta przypomina, że akcje pracownicze stanowią ok. 13 proc. wszystkich akcji spółki. 72,8 proc. akcji należy do Skarbu Państwa.
Według wiceministra skarbu...

ekogroup.info/rzad-spokojny-o-kontrole-nad-pgnig/
 

ekogroup
 
Przedstawiciele branży biopaliwowej zauważają, że projekt "Krajowego planu działań w zakresie energii ze źródeł odnawialnych" posiada istotną lukę w postaci nieuwzględnienia braku mechanizmów wsparcia finansowego dla ego rynku. - Opisując program wsparcia, czyli zastosowane w oparciu o decyzję Komisji Europejskiej z...

ekogroup.info/rynek-biopaliw-potrzebuje-preferen…
 

ekogroup
 
Na rynku ropy naftowej obserwowaliśmy największy tygodniowy spadek cen od początku maja tego roku. Ceny sierpniowych kontraktów na ropę Brent w Londynie spadły do poziomu 71,50$ - 8% w skali tygodnia. Zniżki cen zatrzymały się w obrębie silnych poziomów wsparcia w związku z...

ekogroup.info/paliwa-troche-tansze-2/
 

ekogroup
 
W lipcu 2010 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje ogłoszenie naboru wniosków w ramach programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji na biogazownie rolnicze, elektrociepłownie i ciepłownie na biomasę oraz na budowę i przebudowę sieci elektroenergetycznych w celu podłączenia odnawialnych źródeł energii wiatrowej.

ekogroup.info/w-lipcu-nfosigw-oglosi-nabor-wnios…
 

ekogroup
 
Wykorzystywanie biomasy w procesach spalania bądź współspalania wraz z węglem do produkcji “zielonej” energii elektrycznej i cieplnej staje się coraz bardziej popularne zarówno wśród ...

ekogroup.info/biomasa-co-sie-spala-w-polskich-ko…
 

ekogroup
 
Kwestia ekologii to nie tylko oszczędne jednostki napędowe. Aby auto mogło zaliczać się do przyjaznych środowisku, trzeba o tym myśleć już podczas prac projektowych i produkcyjnych.

ekogroup.info/jaguar-i-ekologia/