Wpisy użytkownika Ekogroup.info z dnia 8 lipca 2010

Liczba wpisów: 5

ekogroup
 
Ekologia, przyszłość i nowoczesne środki transportu – to dziedziny, które interesują Vincenta Callebauta.

Physalia ma coś ze statku, muzeum, centrum wiedzy i centrum rozrywki. Ma mieć także czysto praktyczne zastosowanie – przemierzając rzeczne szlaki Europy, oczyszczać będzie brudną wodę i uzdatniać ją do picia.

Więcej na ekogroup.info/physalia-%E2%80%93-plywajace-centr…
 

ekogroup
 
Sportowe samochody napędzane za pomocą silnika elektrycznego to na pewno przyszłość motoryzacji. Potwierdza to Mercedes prezentując w pełni elektryczny model SLS AMG E-Cell Prototype.

Zamiast emitującego przerażające ilości CO2 widlastego silnika już niebawem będziemy słyszeć tylko elektryczny pomruk przepływających Amperów.

Więcej na ekogroup.info/elektryczny-sls/
 

ekogroup
 
Eksperymentalny samolot napędzany energią słoneczną Solar Impulse, który wystartował w środę rano z bazy w Szwajcarii będzie kotynuował lot w nocy ze środy na czwartek korzystając z energii zmagazynowanej w ciągu dnia w swoich bateriach – poinformował inicjator eksperymentu Bertrand Piccard.
- Nocny lot rozpoczął się. Andre (Borschberg, pilot) pozostanie tak długo jak to będzie możliwe w powietrzu – powiedział Piccard.

Więcej na ekogroup.info/samolot-na-energie-sloneczna-polec…
 

ekogroup
 
Coraz mniej Polaków pracuje w rolnictwie – wynika z najnowszego raportu Eurostat. Między 2000 a 2009 rokiem z tej części gospodarki ubyło 11 proc. rąk do pracy. Pomimo odnotowanego spadku, nasz kraj pozostaje rolniczym “gigantem”. Polska generuje aż 20 proc. całkowitego zatrudnienia w rolnictwie Unii Europejskiej.

Więcej na ekogroup.info/polska-jest-rolniczym-gigantem/
 

ekogroup
 
14 projektów związanych z rozwojem energetyki opartej na źródłach odnawialnych będzie realizowanych w woj. pomorskim dzięki dotacji unijnej. Przedsięwzięcia o wartości 74 mln zł otrzymały dofinansowanie – 40 mln zł. Na konkurs wpłynęły 24 projekty.

Więcej na ekogroup.info/ponad-40-mln-zl-z-ue-na-zielona-en…