Wpisy użytkownika Ekogroup.info z dnia 13 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 5

ekogroup
 
#Londyn stał się właśnie kolejnym miastem, które postawiło na #rower. W piątek ruszył tam bowiem, przy wsparciu banku #Barclays, jeden z najbardziej zaawansowanych systemów #miejskiej #komunikacji #rowerowej. W centrum miasta, w specjalnych #stacjach #dokujących umieszczone zostało 6000 rowerów, zaś cała procedura ich użytkowania i wypożyczania odbywa się elektronicznie.
Więcej na www.ekogroup.info/londynski-system-transportu-ro…
 

ekogroup
 
Tradycyjne #stacje do #ładowania #samochodów #elektrycznych nie wpisały się jeszcze w krajobraz, a naukowcy już opracowali ich ulepszenie! Firma #Evatran  zaprezentowała właśnie system pozwalający #ładować #auta #elektryczne #bezprzewodowo.
Więcej na www.ekogroup.info/bezprzewodowe-ladowanie-samochodow/
 

ekogroup
 
Szacuje się, że w 2009 roku w #Polsce sprzedano prawie 16 mln #tuszów i #tonerów do #drukarek. Co stało się z tak ogromną liczbą #zużytych #pojemników? Większość trafiła na #wysypiska. Tutaj pojawia się kolejne pytanie: kiedy Polacy nauczą się, że część z tych #odpadów wcale nie jest bezużyteczna i nadaje się do #ponownego #użytku.
Więcej na www.ekogroup.info/tonery-na-wysypiska-2/
 

ekogroup
 
Wiele wskazuje na to, że w gminie #Zawoja zostanie poszerzona #strefa #ochronna #Natura #2000, #chroniąca m.in. #chrząszcza zwanego #sichrawa #karpacka. Domagają się tego #ekolodzy. Samorządowcy protestują.
Zdaniem samorządowców, poszerzenie strefy może spowodować paraliż #inwestycyjny w gminie, a nawet zamykanie #górskich #szlaków #turystycznych.

Więcej na www.ekogroup.info/chrzaszcz-zablokuje-najwieksza…