Wpisy użytkownika Ekogroup.info z dnia 9 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 11

ekogroup
 
Trochę w cieniu wielkiego poszukiwania #gazu #łupkowego, prowadzone są inne #badania, które mogą pomóc #Polsce wykorzystać możliwości #węgla. Dziś, mimo że 96% polskiej #energii pochodzi z #węgla #brunatnego, lub #kamiennego to potrafimy wydobyć 30 – 40 proc., zmagazynowanej w #bryłkach energii.
Więcej na ekogroup.info/nowastara-szansa-polskiej-energetyki/
 

ekogroup
 
#Szwedzka #Nagroda #Bałtycka 2010 zostaje przyznana prof. Maciejowi #Nowickiemu i prof. Markowi #Gromcowi. Dwaj laureaci otrzymają tę w nagrodę w uznaniu za ich wysiłki zmierzające do zredukowania ilości substancji odżywczych, które trafiają do #Morza #Bałtyckiego.
Więcej na ekogroup.info/szwedzka-nagroda-baltycka-2010/
 

ekogroup
 
Trwa prawdziwy #wyścig #zbrojeń w #energetyce #wiatrowej. Firmy prześcigają się w pomysłach na nowe, efektywniejsze #turbiny. W całym tym zamieszaniu na czoło zdaję się wychodzić firma #ARUP ze swym konceptualnym projektem #Aerogenerator X.
Więcej na ekogroup.info/pionowa-turbina-3x-bardziej-efektywna/
 

ekogroup
 
#Giełda #Inicjatyw to #targi działań zaangażowanych #społecznie, #kulturalnie i #ekologicznie. Chcemy podczas trwania 2. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych TRANZYT (6 – 14 sierpnia tego roku) stworzyć 8 sierpnia w godz. 16.00 – 18.00 w Pasażu Kultury na Rynku Głównym w Poznaniu miejsce do prezentacji ciekawych inicjatyw, organizacji, instytucji, idei, które zajmują się sprawami socjalnymi, kulturalnymi, #ekologicznymi.
Więcej na ekogroup.info/gielda-inicjatyw-w-poznaniu/
 

ekogroup
 
#Ekologicznie skosić #trawę można na dwa sposoby… Wykorzystać siłę własnych mięśni albo… zakupić automatyczną #kosiarkę zasilaną #energią #słoneczną. Prezentowane urządzenie znajduje się ofercie #szwedzkiej firmy #Husqvarna. #Solar #Hybrid nie wymaga #ładowania ani wlewania #paliwa, bo #akumulatory ładują się dzięki #panelom #słonecznym.
Więcej na ekogroup.info/kosiarka-na-energie-sloneczna/
 

ekogroup
 
#Norwegia wraz z #Belgią i #Hiszpanią otrzymały od #UE #zielone #światło na szeroko zakrojony wspólny program europejskich #badań #morskich. Zaplanowana współpraca ma poszerzyć wiedzę na temat warunków #środowiskowych, #zasobów #morskich i komercjalizacji na #morzach i #oceanach zarządzanych przez państwa europejskie.
Więcej na ekogroup.info/zmiany-morza-we-wspolnych-badaniac…
 

ekogroup
 
Obecnie prawie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że musimy #chronić naszą #planetę przed kompletną #degradacją. Nawet politycy stają się, z dnia na dzień, bardziej „#zieloni”. Tak więc, idąc z #globalnym trendem, prezentujemy 10 pomysłów, wielkich i małych, na to, jak uczynić nasze życie bardziej „zielonym”.
Więcej na ekogroup.info/10-pomyslow-na-%E2%80%9Ezielone%E2…
 

ekogroup
 
Trwa XI edycja #Kampanii#Czyste #Plaże” 2010 i „Wakacyjne kampanie #edukacji #recyklingowej” – są to letnie programy edukacyjne #Fundacji #Recal. W bieżącym roku kampanie realizowane są po raz kolejny w pięciu #regionach #turystycznych. Są to: #wybrzeże #Bałtyku („Czyste Plaże”); #Beskidy („Czyste #Góry”), #Mazury („Czyste Mazury”); #Bieszczady („Czyste Bieszczady”) oraz #Sudety („Czyste Sudety”).
Więcej na ekogroup.info/wakacyjne-kampanie-edukacji-recykl…
 

ekogroup
 
Nasze domy i sposób w jaki je prowadzimy, są jak czipsy o smaku ziemniaków z masłem i koperkiem. Atrakcyjne, aromatyczne, ale coś nam mówi, że niezbyt zdrowe i naturalne. W tej książeczce znajdziecie pomysły, jak zwiększyć wydajność bez zwiększenia wydatków oraz konsumpcji,(…)jak ponownie wykorzystać rzeczy pozornie do niczego się już nie nadające. – czytamy we wstępie do “Ekosztuczek”.
Więcej na ekogroup.info/badz-ekologiczna-gospodynia/
 

ekogroup
 
Poziom #jakości #powietrza w #Moskwie jest najniższy od ośmiu lat – donosi „Gazet Wyborcza”.

W Moskwie panuje smog jakiego mieszkańcy nie widzieli od 40 lat. W centrum miasta widoczność ograniczona jest do 200 metrów. #Służby #ratownicze nie nadążają z interwencjami, ze względu na zwiększoną liczbę zgłoszeń omdleń.
Więcej na ekogroup.info/moskwa-%E2%80%93-najwiekszy-od-lat…