Wpisy użytkownika Ekogroup.info z dnia 16 stycznia 2015

Liczba wpisów: 6

ekogroup
 
www.ekogroup.info/(…)w-okolicach-olsztyna-znalezion… - Martwego zaobrączkowanego bielika znaleziono na terenie Nadleśnictwa Wielbark (RDLP w Olsztynie). Co należy zrobić w takiej sytuacji i do kogo zgłosić takie zdarzenie?

Martwy bielik znaleziony na początku stycznia na terenie Nadleśnictwa W
 

ekogroup
 
www.ekogroup.info/(…)nowy-gatunek-grzyba-sukces-wro… - Nowy gatunek grzyba, który powoduje chorobę kosodrzewiny, odkryli i opisali naukowcy z Katedry Ochrony Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Nowy gatunek nazwano Lophodermium corconticum, na cześć Karkonoszy - informuje rzeczniczka u
  • awatar gość: znana sprawa już od dawna !!!. Działkowcy wiedzą czym to świństwo potraktować .
Pokaż wszystkie (1) ›
 

ekogroup
 
www.ekogroup.info/(…)sejm-przyjal-poprawki-senatu-u… - Zwiększenie liczby lokalnych komisji etycznych z 10 do 11 i włączenie do ich składu przedstawiciela organizacji praw pacjentów, przewidują senackie poprawki do ustawy o ochronie zwierząt doświadczalnych, przyjęte w czwartek przez Sejm.

Po
 

ekogroup
 
www.ekogroup.info/(…)projekt-life-wspiera-hodowle-g… - Tegoroczne pisklę głuszca - samiec, powędrowało do hodowli głuszców, prowadzonej na południu Polski przez Nadleśnictwo Leżajsk (RDLP Krosno).

Głuszec wykluł się w maju 2014 roku w Hodowli Zachowawczej Głuszców prowadzonej od dwóch l
 

ekogroup
 
www.ekogroup.info/(…)sejm-poparl-poprawki-senatu-no… - Sejm poparł w czwartek sześć poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o GMO, która zaostrza przepisy gwarantujące większe bezpieczeństwo związane z hodowlą i wykorzystaniem organizmów genetycznie modyfikowanych w laboratoriach.

Senat zaprop
 

ekogroup
 
www.ekogroup.info/13651/lodz-na-ekologicznej-sciezce/ - W sortowni odpadów przy ulicy Zamiejskiej w Łodzi powstanie ścieżka ekologiczna. Jej celem jest edukacja łodzian, w jaki sposób segregować śmieci. Przygotuje ją Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Ścieżka składać się będzie z